Poznań: szpital dziecięcy sprawdza, na ile triaż usprawni pracę izby przyjęć

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2020 12:25

Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu prowadzi w izbie przyjęć badanie pilotażowe dotyczące wdrożenia systemu segregacji medycznej u dzieci w celu poprawy jakości opieki nad pacjentami.

Poznań: szpital dziecięcy sprawdza, na ile triaż usprawni pracę izby przyjęć
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje szpital, próba wdrożenia systemu rozpoczęła się w dniu 20 stycznia o godz. 8 i zakończy 27 stycznia 2020 roku o godz. 8. Badanie zostało przygotowane na podstawie dwóch systemów triażowych: amerykańskiego ESI i kanadyjskiego PediCTAS.

Celem przeprowadzenia badania jest m.in. ocena możliwości wdrożenia systemu segregacji pacjentów w szpitalnej IP i przy aktualnych zasobach lokalowych i kadrowych, ocena możliwości ustalenia pacjentów priorytetowych, poprzez nadanie odpowiedniego kodu pilności oraz ocena różnicy czasów od zarejestrowania w Izbie Przyjęć do podjęcia decyzji o hospitalizacji w zależności od przydzielonego kodu pilności.

Poznański szpital wskazuje, że jako placówka z izbą przyjęć nie musi wprowadzać segregacji medycznej u dzieci, ale kierował się następującymi założeniami:
1. Poprawa jakości świadczonych usług i opieki nad pacjentami
2. Poprawa bezpieczeństwa oczekujących pacjentów i systematyczny przepływ pacjentów
3. Pacjenci wymagający pilnych działań medycznych nie oczekują na pomoc, a są przyjmowani zgodnie z nadanym kodem pilności
4. Brak kolejkowania pacjentów według czasu przybycia, a przyjmowani według kodu pilności.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum