Poznań: szpital dziecięcy na Szwajcarskiej?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2011 09:52

Władze województwa wracają do pomysłu budowy szpitala dziecięcego na Nowym Mieście, tym razem na tyłach istniejącego szpitala.

Poznań: szpital dziecięcy na Szwajcarskiej?
Taką koncepcję koalicja PO-PSL szykuje na absolutoryjną sesję sejmiku. Koalicja PO-PSL jest z wyniku finansowego za 2010 r. bardzo zadowolona. W ubiegłym roku samorząd wojewódzki wydał ponad 1,1 mld zł. Plan wykonał w 95 proc.

- Inwestowaliśmy również w kulturę i ochronę zdrowia. Jesteśmy liderem, jeśli chodzi o boiska z programu "Orlik". Regionalna Izba Obrachunkowa nie miała do naszego budżetu żadnych zastrzeżeń - powiedział Gazecie Wyborczej Marek Woźniak (PO), marszałek województwa wielkopolskiego.

Opozycja z SLD i PiS tej radości nie podziela. - Koalicja straciła okazję, żeby w minionym roku znaleźć potrzebne oszczędności - komentuje Zbigniew Czerwiński, szef klubu PiS i zwraca uwagę np. na ponad 100 mln zł, jakie pochłonęła w 2010 r. administracja.

Marszałek Woźniak spodziewa się na poniedziałkowej sesji ataku opozycji właśnie w sprawie szpitala.

- To jeden z naszych priorytetów. Najnowsza koncepcja jest taka, żeby jednak budować szpital na tyłach istniejącej placówki przy ul. Szwajcarskiej - odpowiada Woźniak.

Mimo gorącej atmosfery głosowanie nad absolutorium jest formalnością. Koalicja PO-PSL ma większość w sejmiku.

Więcej: http://poznan.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum