Poznań: receptą na kolejki - prywatne leczenie, niestety drogie

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2013 10:52

Długie kolejki do specjalistów, miesiące, a nawet lata oczekiwania na same zabiegi sprawiają, że pacjenci coraz częściej decydują się na korzystanie z oferty prywatnych placówek służby zdrowia. Aby z nich korzystać trzeba mieć jednak zasobny portfel

Poznań: receptą na kolejki - prywatne leczenie, niestety drogie

Największą popularnością u prywatnych świadczeniodawców cieszą się zabiegi ortopedyczne, bo tego typu procedury czeka się w ramach kontraktu z NFZ najdłużej.

Orientacyjną listę cen, opartą o informacje zebrane w pięciu klinikach prywatnych, publikuje Głos Wielkopolski.

Najczęściej wykonywanym zabiegiem prywatnym jest artroskopia kolana. Cena zabiegu to ok. 4000 zł. Endoprotezoplastyka stawu biodrowego to koszt minimum 14,5 tys. zł. Za nowoczesną endoprotezę kolana (vanguard signature) pacjent zapłaci 20 tys. zł.

Wśród ginekologicznych prywatnych zabiegów do najczęściej wykonywanych należą: konizacja szyjki macicy (500 zł), wycięcie macicy (4500 zł), laparoskopia diagnostyczna (2700 zł) oraz plastyka pochwy (od 3000 zł).

Wycięcie migdałków podniebiennych to koszt - w zależności od standardu sali (jedno- czy dwuosobowa) i operatora (zabieg wykonywany przez profesora jest droższy) - około 2150 do 2500 zł.

Aby poddać się operacji przegrody nosa pacjent musi zapłacić od 2250 do 2600 zł. Za usunięcie pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową pacjent zapłaci ok. 6000 zł.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum