Poznań: radny wojewódzki dopytuje o wysokie zarobki lekarzy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2019 17:58

Zbigniew Czerwiński, radny wojewódzki PiS, zapytał urząd marszałkowski, ile wynoszą największe pensje lekarzy i pielęgniarek w 20 podległych mu placówkach medycznych. Rekordzista ze Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu zarobił w tym roku ok. 750 tysięcy złotych.

Lekarze zatrudnieni na kontrakcie w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu zarabiają średnio rocznie ok. 140 tys. zł. Fot. archiwum

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza rekordzista jest kardiologiem inwazyjnym. Na jego roczne zarobki wynoszące 750 tys. zł złożyło się wynagrodzenie za 489 wykonanych zabiegów, 66 dyżurów w oddziale szpitalnym i 275 godzin pracy w poradni.

Urząd marszałkowski odpowiadając na pytania radnego wojewódzkiego Zbigniewa Czerwińskiego, ile wynoszą największe pensje lekarzy i pielęgniarek w 20 podległych mu placówkach podał m.in. że: w wojewódzkim szpitalu w Kaliszu rekordowe roczne wynagrodzenie na kontrakcie wyniosło ponad 595 tys. zł, a wojewódzkim szpitalu w Koninie - ok. 468 tys. zł.

Gazeta Wyborcza ustaliła, że lekarze zatrudnieni na kontrakcie w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu zarabiają średnio rocznie ok. 140 tys. zł. Na kontrakcie muszą sami odprowadzić od wypłaconych kwot podatek dochodowy i opłacić ZUS. Wspomniane wynagrodzenia, to wynagrodzenia brutto.

Natomiast lekarze zatrudnieni w tym szpitalu na umowie o pracę średnio otrzymują rocznie ok. 15 tys. zł brutto wynagrodzenia.

Więcej:wyborcza.pl/poznan

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum