×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Poznań: psychiatryczna izba przyjęć w szpitalu klinicznym już od września?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia07 sierpnia 2012 09:52Aktualizacja: 07 sierpnia 2012 09:57

Jest szansa, by od września znów działała psychiatryczna izba przyjęć w Szpitalu Klinicznym nr 5 im. K. Jonschera UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Trwają negocjacje lecznicy z NFZ w sprawie finansowania izby.

Poznań: psychiatryczna izba przyjęć w szpitalu klinicznym  już od września?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak przypomina Gazeta Wyborcza, jedyna w mieście psychiatryczna izba przyjęć w klinicznym szpitalu im. K. Jonschera przeszła niedawno remont, który kosztował 1,2 mln zł. Jednak jest nieczynna. Szpital zawiesił jej dyżur, gdyż nie zgadza się na warunki Funduszu.

Konflikt dotyczy finansowania działalności izby. NFZ proponuje 1800 zł stawki ryczałtowej za dobowy dyżur na izbie, dyrekcja szpitala zabiega o co najmniej 3 tys. zł. Argumentuje , że musi opłacić nie tylko pracę lekarzy i pielęgniarek, ale i transport chorych do szpitali w Gnieźnie czy Kościanie - co ma często miejsce, gdyż w Poznaniu brakuje łóżek psychiatrycznych.

Według lecznicy, roczne wydatki na taki transport sięgają 400 tys. zł. Fundusz nie może jednak za nie zapłacić, gdyż taka usługa nie znajduje się w katalogu świadczeń.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze