Poznań: przenosiny hematologii to zły pomysł?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2011 15:43

Miasto chce przenieść oddział hematologii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia do podpoznańskiego Puszczykowa. W ocenie prof. Krystyny Zawilskiej, ordynator hematologii, to zła wiadomość.

Poznań: przenosiny hematologii  to zły pomysł?

Następują zmiany w szpitalu miejskim im. Strusia. Część oddziałów ma zostać przeniesionych z ul. Szkolnej na Szwajcarską, gdzie mieści się główna siedziba szpitala, a oddział hematologii ma przejąć NZOZ Szpital w Puszczykowie.

Szpital w Puszczykowie jest szpitalem wieloprofilowym. Pod względem wyposażenia, liczby oddziałów i zadań wynikających z systemu ratownictwa medycznego, porównywany jest ze szpitalami wojewódzkimi. W strukturze szpitala znajduje się 12 oddziałów. 

Prof. Krystyna Zawilska, ordynator oddziału hematologii w szpitalu im. Strusia, w rozmowie z dziennikarką Gazety Wyborczej ocenia, że przenosiny hematologii do Puszczykowa to zły pomysł.

Oddział to jeden z dwóch ośrodków w Poznaniu, zajmujących się m.in. chorymi na ostre i przewlekłe białaczki, chłoniaki i szpiczaka. Przyjmuje ok. 3 tys. pacjentów rocznie. Jako jedyny w mieście leczy chorych na hemofilię, którzy wymagają 24-godzinnej opieki.

Zdaniem profesor, szpital w Puszczykowie nie dysponuje aktualnie wymaganym sprzętem.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum