Poznań: prokuratura sprawdzi czy w szpitalu złamano prawo

Autor: Glos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2011 22:00

Chirurdzy ze Szpitala Miejskiego im.Franciszka Raszei w Poznaniu postanowili złożyć do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrekcję szpitala.

Poznań: prokuratura sprawdzi czy w szpitalu złamano prawo

Chodzi o przekazanie dokumentów firmie Sowmed bez wiedzy zatrudnionych, a także o sporządzenie notatki służbowej, przez dyrekcję szpitala, której treść nie była zgodna z prawdą.

Niepubliczny Zakład Opieki Sowmed, zwolnił dzisiaj dyscyplinarnie byłego ordynatora oddziału chirurgicznego Błażeja Ciesielczyka.W piątek (5 sierpnia) chirurdzy mają spotkać się z zastępcą prezydenta Poznania Jerzym Stępniem, aby przedstawić swoje wyjaśnienia w sprawie.

Konflikt trwa od początku lipca, po tym jak Sowmed przejął tamtejszy oddział chirurgiczny po wygraniu konkursu rozpisanego przez dyrekcję szpitala.

Sowmed chce ograniczyć liczbę dyżurujących tam lekarzy. Zamiast dwóch, jak do tej pory, miałby dyżurować tam jeden. Biały personel jest zdania, że sytuacja w placówce może uderzyć przede wszystkim w dobro pacjentów.   

Władze miasta zapowiadają, że będą rozważał wniosek radnych komisji zdrowia co do unieważnienia umowy z Sowmedem oraz odwołania dyrektor szpitala.

Więcej:http://www.gloswielkopolski.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum