Poznań: poradnia onkologiczna zadebiutuje na giełdzie?

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 29 września 2014 11:05

Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów (OPEN) w Poznaniu najprawdopodobniej stanie się spółką akcyjną. Chce tego zarówno szefostwo zespołu poradni, jak i władze województwa, którym podlega. Ostateczne decyzje zapadną w październiku. OPEN będzie pierwszą w kraju lecznicą notowaną na giełdzie.

Poznań: poradnia onkologiczna zadebiutuje na giełdzie?

Chirurgia jednego dnia i centrum rehabilitacji onkologicznej - o te usługi medyczne OPEN chce poszerzyć działalność. Jednak, aby to zrobić, potrzeba ok. 6 mln zł.

Ośrodek nie jest w stanie pokryć rozbudowy, województwo też nie ma takich pieniędzy. Dlatego doradca, już w 2012 r., przedstawił najtańszą koncepcję przekształcenia ośrodka w spółkę akcyjną i wejścia na rynek NewConnect (tzw. mała giełda, na którą wchodzą firmy o niższej wartości, a debiut jest tańszy niż na GPW - przyp. red.). Większość spraw jest już załatwiona. W połowie października zgodę ma jeszcze wyrazić zgromadzenie wspólników.

Jak przekonują zarządzający spółką, zmiany w OPEN mogą tylko wyjść pacjentom na lepsze. Dziś ośrodek nie ma pełnej oferty, więc pacjenci niektórych badań muszą szukać gdzie indziej.

Radni opozycji mają wiele wątpliwości odnośnie wejścia OPEN na giełdę. Uważają, że to prywatyzacja a prywatna przychodnia, kiedy wykona sto procent kontraktu z NFZ, przestaje przyjmować bezpłatnie pacjenta. Absurdem jest też to, że OPEN chce mieć pracownię endoskopową, podczas gdy niedawno otwarto trzy nowe w WCO. 

Więcej: www.gloswielkopolski.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum