Poznań: poradnia leczenia bólu (jeszcze) bez kontraktu

Autor: PolskaTimes/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2012 10:44

Część pacjentów Poradni Leczenia Bólu i Opieki Paliatywnej została bez pomocy. Przychodnia nie podpisała bowiem kontraktu z NFZ na nowy rok. Powód? Jak tłumaczy Fundusz, nie spełniła jego wymagań. Taka sytuacja może potrwać jeszcze przez miesiąc.

Mimo że poradnia nie podpisała z NFZ kontraktu, to pacjenci z sąsiadującego z nią Wielkopolskiego Centrum Onkologii są przyjmowani priorytetowo. Lekarze zapowiadają, że tak, póki co, zostanie. Dopóki placówka nie podpisze nowej umowy z Funduszem. Takiej, która spełni jego wymagania - pisze Głos Wielkopolski.

Jak wyjaśnia na łamach gazety Agnieszka Jankowska z biura prasowego wielkopolskiego NFZ, pierwsza oferta Wielkopolskiego Centrum Onkologii została odrzucona jeszcze w początkowym etapie konkursu. Poradnia nie była w stanie spełnić podstawowych warunków konkursu. Placówka nie pełniła dyżuru do godz. 20. Zmiany jednak zostały już wprowadzone i poradnia przystąpiła do konkursu, ponieważ Fundusz zgodził się na jego powtórzenie.

Decyzja o tym już zapadła. NFZ ogłosił konkurs uzupełniający w zakresie leczenia bólu. Mogą wziąć w nim udział i te placówki, których oferty zostały wcześniej odrzucone, i zupełnie nowe. Wyniki konkursu mają zostać ogłoszone 9 lutego.

 

Więcej: http://www.polskatimes.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum