Poznań: ponad 40 lekarzy oskarża byłą wicedyrektor szpitala, NIL proponuje mediacje

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2019 09:45

Lekarze Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu obwiniają Lilianę Karnowską-Nowak, b. wicedyrektor placówki, o to, że prowadzona przez nią polityka kadrowa spowodowała, że część świetnych lekarzy została zwolniona w niejasnych i bulwersujących okolicznościach. Inni - nie widząc szansy na porozumienie - musieli sami odejść z pracy.

Poznań: ponad 40 lekarzy oskarża byłą wicedyrektor szpitala, NIL proponuje mediacje
Kilka dni temu Naczelna Izba Lekarska zaproponowała mediacje między stronami - pokrzywdzonymi i obwinioną. Fot. Archiwum

Jak podaje Gazeta Wyborcza, na skutek działań Karnowskiej-Nowak - m.in. zniszczenia interdyscyplinarnej poradni reumatologii dziecięcej, która miała pod opieką ponad 1 tys. dzieci czy godzące w interes chorych zmiany personalne w zakładzie radiologii - związki zawodowe żądały odwołania dyrektor szpitala.

Skargi na Lilianę Karnowską-Nowak wpłynęły do okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w grudniu 2017 r. Złożyły je w imieniu 40 lekarzy dwie lekarki, potwierdziła Katarzyna Strzałkowska z Okręgowej Izby Lekarskiej w Poznaniu. Ponieważ wśród pokrzywdzonych są lekarze, którzy sprawują stanowiska funkcyjne w Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej, sprawa została w lutym tego roku przekazana do naczelnego rzecznika odpowiedzialności zawodowej.

Jak ustalili dziennikarze Gazety, postępowanie ma zakończyć się wkrótce. Rzecznik odpowiedzialności zawodowej NIL postawił już byłej wicedyrektor zarzuty. Ta nie przyznaje się do winy.

Kilka dni temu Naczelna Izba Lekarska zaproponowała mediacje między stronami - pokrzywdzonymi i obwinioną.

Więcej: poznan.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum