Poznań: po ataku na lekarza personel żąda ochrony

Autor: Gazeta Wyborcza, Radio Merkury, SAB/Rynek Zdrowia • • 30 listopada 2011 12:59

Personel oddziału toksykologii ZOZ Poznań-Jeżyce Szpitala im. F. Raszei w Poznaniu domaga się ochrony po tym, jak 59-letni mężczyzna rzucił się z nożem na jednego z lekarzy.

Poznań: po ataku na lekarza personel żąda ochrony
Mężczyzna chciał zabrać do domu żonę, która trafiła na toksykologię po zatruciu narkotykami. Gdy lekarz próbował go przekonać, że kobieta powinna zostać w szpitalu, wyciągnął nóż i ugodził lekarza w twarz. Napastnika przewieziono na komisariat. Przy zatrzymanym znaleziono narkotyki. Obrażenia lekarza nie są szczęście poważne.

- Dyrekcja podjęła decyzję o wprowadzeniu ochrony na terenie szpitala w celu poprawienia komfortu pracy kadry. Nie wiem, czy zapobiegnie ona podobnym sytuacjom w przyszłości, ale na pewno utrudni działania osobom agresywnym, pod wpływem alkoholu lub narkotyków - wyjaśnia z w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Antoni Jędrusek, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. 

Placówka zawiadomiła o tym wydarzeniu wydział zdrowia Urzędu Miasta w Poznaniu i otrzymała informacje, że odbędzie się spotkanie poświęcone tej sprawie.

- Podobne sytuacje zdarzają się także w innych lecznicach. Problem jest szerszy, bo agresja wobec pracowników ochrony zdrowia dotyczy szpitali, przychodni, ambulatoriów i prywatnych gabinetów. Jest więc o czym rozmawiać - mówi Antoni Jędrusek.

Przyznaje, że do tak poważnego incydentu jak ten sprzed kilku dni nie doszło w ciągu ostatnich dwóch lat. Częste są wyzwiska i obelgi, rękoczyny zdarzają się rzadziej.

- Mamy nadzieje, że magistrat wyrazi zgodę na dofinansowanie całodobowej ochrony w szpitalu. Chodzi szczególnie o oddział toksykologii, ale o pozostałe jednostki także. Najczęściej w ochronie pracują ludzie starsi, ale my liczymy, że u nas pojawią się osoby młode i sprawne. Tylko takie mogą sprostać temu zadaniu - dodaje zastępca dyrektora szpitala.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum