Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia | 01-09-2015 17:46

Poznań: pacjeni chcą zmian w zasadach przyjmowania do szpitala

Pacjenci narzekają na długi czas oczekiwania na przyjęcie do Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego UM w Poznaniu i postulują zmiany zasad planowanych rejestracji chorych.

Fot. Archiwum RZ (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje Głos Wielkopolski, każdego poniedziałkowego poranka w izbie przyjęć Szpitala Klinicznego pojawiają się tłumy. Właśnie wówczas prowadzone są planowane przyjęcia pacjentów do poszczególnych oddziałów.

Informacjami o czasie oczekiwania pacjentów na przyjęcie na oddział zdziwiona jest dyrekcja szpitala. Jak tłumaczy Maciej Błaszyk, naczelny lekarz szpitala, aby uniknąć kolejek wyznacza się pacjentom różne godziny przyjęcia, ich część przyjeżdża z bardzo daleka i nawet jeżeli mają zgłosić się o godzinie 11, to i tak od rana czekają przed szpitalem, bo tak im pasował pociąg.

Jak wyjaśnia Błaszyk, są dwa tryby przyjmowania pacjentów do szpitala. Ci, którzy zgłaszają się na planowane operacje są przed przyjęciem badani przez lekarza, który sprawdza, czy nie pojawiły się przeciwwskazania do zabiegu. Takie badanie wydłuża czas oczekiwania.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl