Poznań: pacjenci zaniepokojeni zwolnieniami w poradni diabetologicznej

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2014 09:41

Poradnia diabetologiczna w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznym Usług Medycznych ma pod opieką blisko 10 tys. chorych na cukrzycę. Są oni zaniepokojeni zwolnieniami w placówce.

Krzysztof Grzybowski, członek Rady Społecznej POSUM wskazuje, że dyrektor lecznicy zwolnił w marcu dwie z trzech diabetologicznych pielęgniarek edukacyjnych oraz dwie lekarki (jedną dyscyplinarnie, w kontrowersyjnych okolicznościach). Trzecia jest od trzech miesięcy nieobecna z powodu choroby. W efekcie pacjenci nie mogli zapisać się na wizytę, nie wiedzieli też, kto ich będzie leczył - informuje Głos Wielkopolski.

Wydział zdrowia i spraw społecznych Urzędu Miasta Poznania otrzymał od dyrektora placówki pisemne zapewnienie, że od września zatrudnionych będzie dwóch nowych lekarzy i chorzy nie pozostaną bez opieki. Dyrektor wydziału podkreśla, że urząd nie ma kompetencji ingerowania w politykę kadrową dyrektora POSUM. Musi jedynie dopilnować, by usługa była realizowana. Potwierdza jednak, że wydział odebrał wiele telefonów od pacjentów, m.in. w obronie zwolnionej lekarki Hanny Byks.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum