Poznań: pacjenci i pracownicy szpitala rozgoryczeni wysokimi opłatami za parking

Autor: WTK.pl/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2020 08:50

Na parkingu przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo Leczniczym SPZOZ wprowadzono zmiany - wydzierżawiono go prywatnej firmie. Wprowadzone zostały opłaty za pozostawienie samochodu przez pracowników i pacjentów. Do tej pory można było to zrobić bezpłatnie.

Fot. Archiwum

Trudno się dziwić rozgoryczeniu pacjentów, dla których kilkugodzinny pobyt oczekiwania na SOR lub w przyszpitalnej poradni na konsultację lekarza wiąże się z wydatkiem nierzadko kilkudziesięciu złotych - podaje portal wtk.pl.

Pierwsze 20 minut jest darmowe, później opłata wynosi 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę i to przez 7 dni w tygodniu niezależnie od pory dnia. Brak ważnego biletu parkingowego skutkuje koniecznością kary 95 zł. Pracownicy szpitala, parkując na wewnętrznym parkingu muszą zapłacić 40 zł na miesiąc, ale nie dla wszystkich wystarcza tam miejsca Muszą więc wykupić abonament na zewnętrznym parkingu, którego koszt to 123 zł.

Dyrekcja szpital tłumaczy, że płatny parking to konieczność ze względu na kondycję finansową szpitala. Stanisław Rusek, rzecznik szpitala im. Strusia wskazuje, że o wprowadzeniu opłat za parkowanie na szpitalnym parkingu zadecydowały warunki ekonomiczne. Podobne rozwiązania wprowadziły inne szpitale w Poznaniu.

Więcej: wtk.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum