Poznań: oddział prowadzi prywatny operator - chirurdzy grożą odejściem z pracy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 lipca 2011 13:56

Szpital im. Raszei w Poznaniu-Jeżycach przekazał prywatnej firmie prowadzenie chirurgii. Lekarze twierdzą, że odbyło się to ze złamaniem prawa i nie chcą pracować z nowym szefem. Lecznicę kontroluje wydział zdrowia.

Poznań: oddział prowadzi prywatny operator - chirurdzy grożą odejściem z pracy

Od lipca odpowiedzialność samorządów za finanse szpitali podlega rygorom ustawy o dzialalności leczniczej. W szpitalu im. Franciszka Raszei w Poznaniu-Jeżycach dyrekcja placówki w ramach szukania oszczędności podnajęcia oddział chirurgii firmie Sowmed.

Umowa zakłada, że to firma będzie zatrudniała chirurgów - i im płaciła. W zamian szpital podzieli się z nią pieniędzmi, które dostaje z NFZ na leczenie. Szpital zapewni też opiekę pielęgniarską, sprzęt, leki czy posiłki dla pacjentów - pisze Gazeta Wyborcza.

O prowadzenie chirurgii starały się trzy podmioty - niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Szpital wybrał Sowmed. Chirurdzy z dnia na dzień dowiedzieli się, że z początkiem lipca nie są już pracownikami szpitala, ale firmy, która prowadzi chirurgię.

Nowy szef prowadzenie oddziału zaczął od odwołania ordynatora ze stanowiska. Obciął mu też pensję o połowę i zapowiedział zmniejszenie zarobków pozostałych chirurgów - pisze Gazeta Wyborcza.

Lekarze zbuntowali się. Nie chcą pracować z nowym szefem i grożą odejściem z pracy.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum