Poznań: nowa dyrektor szpitala wojewódzkiego zapowiada gruntowne zmiany

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2018 10:52

Małgorzata Piotrowska-Błochowiak, która w lutym wygrała konkurs na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu i przejęła stanowisko po Jacku Łukomskim, 21 lutego zapowiedziała szereg zmian. Planuje cyfryzację szpitala, zmianę referencyjności placówki i wprowadzenie triażu na SOR.

Poznań: nowa dyrektor szpitala wojewódzkiego zapowiada gruntowne zmiany
Poznań: nowa dyrektor szpitala wojewódzkiego zapowiada gruntowne zmiany. Fot. Archiwum

Szpital przy Lutyckiej boryka się z problemami finansowymi i kadrowymi, ale część udało się już zażegnać. Są też plany na przyszłość. Jednym z priorytetów jest cyfryzacja szpitala i zmiana referencyjności - z II stopnia na III. To jednak wymaga poszerzenia świadczeń. Piotrowska-Błochowiak informuje, że rozważane jest otwarcie dziecięcej okulistyki i laryngologii, a być może także kardiochirurgii.

Jeszcze w lutym w szpitalu ma zostać wprowadzony triaż na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Ma to umożliwić oddzielenie pacjentów, którzy są w sytuacji zagrożenia życia od tych, którzy wymagają pomocy doraźnej.

Kolejnym celem jest sprawa hotelu pracowniczego przy ulicy Dojazd. Chodzi o znalezienie dla mieszkańców lokali zastępczych i wyremontowanie budynku.

Małgorzata Piotrowska-Błochowiak ma 42 lata i od kilkunastu lat pracuje w systemie ochrony zdrowia. Skończyła prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Karierę menedżerską zaczynała w 2004 r. od pracy w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej, także w Poznaniu. Potem pracowała w NFZ. Przez dwa lata była wicedyrektorem w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie. Jak informuje Gazeta Wyborcza, w poznańskim szpitalu wojewódzkim pracuje już od wiosny ub.r.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum