Poznań: lekarze zaczęli spór z dyrekcją szpitala dziecięcego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 21 grudnia 2017 12:11

W Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu doszło do konfliktu pomiędzy lekarzmi a dyrekcją placówki. Powód? Zła atmosfera i organizacja pracy.

Fot. archiwum

Związki zawodowe właśnie wchodzą w spór zbiorowy z dyrekcją. Szpitalem od półtora roku kieruje nowa dyrektor, Izabela Grzybowska, menadżerka rekomendowana przez urząd marszałkowski (rządzi w nim koalicja PO-PSL).

Zdaniem części personelu pod nowymi rządami  rozsypuje się budowany przez lata zespół.  W zakładzie radiologii nie pracuje już świetny radiolog dr Andrzej Dudziak. W styczniu z oddziału dzieci starszych odejdzie aż czterech doświadczonych pediatrów. Ludzie uciekają do przychodni, innych szpitali, zakładają prywatne praktyki.

Brak dobrej współpracy pomiędzy kierownictwem placówki a jej personelem to główny powód narastającego konfliktu w lecznicy.

Według jednej z lekarek praca w szpitalu staję się coraz cięższa: personelu jest za mało, a do szpitala zgłasza się olbrzymia liczba dzieci. Ale dyrekcja szpitala odpowiada, że sytuacja na oddziałach jest stabilna i nie zagraża pracy lecznicy. 

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum