×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Poznań: kontrakty na badania tomograficzne - wyczerpane

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia30 października 2013 11:58

W ramach umowy z Funduszem tomografię komputerową wykonuje 14 poznańskich pracowni radiologicznych. Gazeta Wyborcza obdzwoniła wszystkie - w tym roku badań finansowanych przez NFZ nie wykonuje już żadna.

Poznań: kontrakty na badania tomograficzne - wyczerpane
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi od kilku miesięcy tomograf stoi zepsuty. Pozostałe 13 pracowni nie przyjmuje nowych pacjentów z powodu wyczerpania limitów. W kilku spośród nich rozpoczęły się już zapisy na rok 2014. Enel Med pierwszy wolny termin ma 27 stycznia, a Centrum Diagnostyki Radiologicznej Diagnostic dopiero 24 kwietnia - informuje Gazeta Wyborcza. 

Tylko dwie pracownie dla dorosłych zgodziły się warunkowo przyjąć w tym roku nowych pacjentów - w przyszpitalnej pracowni Centrum HCP lekarze robią wyjątek dla chorych z tutejszych poradni. W pracowni Szpitala Klinicznego im Heliodora Święcickiego w sytuacjach krytycznych ośrodek jest gotowy zrobić badanie na "cito".

Fundusz radzi, by pomocy szukać poza Poznaniem, np. w Międzychodzie, bo tu, jak wynika z raportów, kolejek nie ma. Niestety i tam  badanie można zrobić najwcześniej w styczniu.

Cztery lata temu w Wielkopolsce wydano na badania tomograficzne 16,5 mln, rok temu - już 23,6 mln, a do września br. - prawie 22 mln zł. NFZ zapowiada, że w przyszłym roku po raz kolejny zwiększy nakłady na diagnostykę, ale w br. nie ma już dodatkowych środków na ten cel.

Więcej: poznan.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze