Poznań: jest problem z parkingiem przed porodówką

Autor: epoznan.pl/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2019 11:05

Każdego roku w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Polnej w Poznaniu odbieranych jest około 7000 porodów. Pacjentki przywożone są samochodami, a zaparkowanie w okolicy graniczy z cudem.

Poznań: jest problem z parkingiem przed porodówką
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Samochody przywożące ciężarne i rodzące kobiety są na krótko wpuszczane na teren szpitala. Jednak zaraz po wysadzeniu kobiety i odprowadzeniu jej do punktu przyjęć, ojciec dziecka musi odjechać i znaleźć jak najszybciej miejsce postojowe. Tymczasem przyszli ojcowie chcą być przy porodzie.

Miasto wie o problemie parkingowym w tym miejscu. W opinii urzędników możliwe do wykorzystania są tylko miejsca postojowe wyznaczone w pasach drogowych. Wyznaczenie dodatkowych miejsc postojowych w pobliżu szpitala nie będzie miało sensu w sytuacji, gdy pacjentka ze względu na stan zdrowia nie może pokonać odległości do wejścia.

Szpital powinien na własnym terenie zapewniać możliwość podjechania pod wejście do budynku i wysadzenia pacjenta, ponieważ jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa, twierdzi Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępca prezydenta Poznania w rozmowie z portalem epoznan.pl.

Więcej: epoznan.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze