Poznań: dziecięcym kardiochirurgom skończyły się pieniądze na planowe operacje

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 13 października 2009 11:48

Dziecięcy Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera w Poznaniu wyczerpał już środki przyznane na ten rok na operacje kardiochirurgiczne u małych pacjentów.

W podobnej sytuacji jest większość szpitalnych oddziałów w kraju. Niektóre szukają pomocy w sądach. Poznański szpital liczy, że braki w budżecie uda się uzupełnić bez pomocy adwokatów – podaje Głos Wielkopolski.

– Napisaliśmy pismo w tej sprawie do minister zdrowia Ewy Kopacz i otrzymaliśmy zapewnienie, że będzie aneks do umowy i zwiększenie liczby operacji w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej – informuje Paweł Daszkiewicz, dyrektor lecznicy.

Resort zdrowia obiecuje pieniądze. Niestety nie wystarczy ich na pracę kardiochirurgów w 100 procentach, czyli operowanie na trzy zmiany. Nie rozliczono się też jeszcze ze szpitalem za rok 2008.

– Obecna sytuacja na pewno nie wpłynie na zabiegi ratujące życie noworodków i starszych dzieci – zapewnia dyrektor.

Jeżeli jednak szpital nie otrzyma pieniędzy to może się wydłużyć kolejka dzieci oczekujących na planowane operacje. Takich zabiegów będzie mniej, aby nie powiększać tak zwanych nadwykonań, a tym samym zadłużenia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum