Poznań: dyrektor szpitala wojewódzkiego odwołana

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2019 12:40

Powodem odwołania Małgorzaty Piotrowskiej-Błochowiak z funkcji dyrektora szpitala przy Lutyckiej miał być m.in. minusowy wynik ekonomiczny szpitala.

Poznań: dyrektor szpitala wojewódzkiego odwołana
We wtorek (12 marca) Małgorzata Piotrowska-Błochowiak na odprawie pożegnała się z załogą. Fot. PTWP

Anna Parzyńska-Paschke, rzecznik prasowa marszałka województwa tłumaczy, że przedłożony przez dyrektor Małgorzatę Piotrowską-Błochowiak ''Program naprawczy na lata 2018-2020 Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu'' nie został zatwierdzony przez zarząd województwa - podaje Gazeta Wyborcza.

We wtorek (12 marca) Małgorzata Piotrowska-Błochowiak na odprawie pożegnała się z załogą. Obowiązki dyrektora szpitala wojewódzkiego przy Lutyckiej przejmie wicedyrektor Karol Chojnacki.

Jak wyjaśnia Anna Parzyńska-Paschke, program naprawczy w całym okresie jego realizacji prognozuje występowanie straty netto, pogłębiając tym samym zadłużenie szpitala, a ponadto przewiduje dodatkowo zadłużyć się kredytem długoterminowym na kolejne 15 mln zł.

Małgorzata Piotrowska-Błochowiak przejęła stanowisko po Jacku Łukomskim, który zarządzał szpitalem wojewódzkim przez prawie 20 lat. Placówka jest jednym z największych w regionie (tylko na etatach zatrudnia 1500 osób). Od lat boryka się z problemami finansowymi i kadrowymi.

Więcej: poznan.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum