×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Poznań: dofinansowanie dla Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego

Autor: gloswielkopolski.pl/Rynek Zdrowia26 listopada 2018 19:19

Dzięki dofinansowaniu pacjenci Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu mogą liczyć na lepszą rehabilitację i nowoczesny sprzęt. W poniedziałek (26 listopada) Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, podpisał umowę w tej sprawie.

Poznań: dofinansowanie dla Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Umowa ze szpitalem dotyczy dofinansowania realizacji projektu pn. „Upowszechnienie technologicznie wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD) w województwie wielkopolskim”.

Projekt obejmuje modernizację miejsca świadczenia usług zdrowotnych wraz z doposażeniem i wyposażeniem w nowoczesny sprzęt, a także kompleksowe wsparcie w zakresie diagnozy potrzeb i leczenia rehabilitacyjnego osób z mózgowym porażeniem dziecięcym. W ramach wsparcia stworzone zostaną również warunki do kontynuacji rehabilitacji w miejscu zamieszkania.

Specjaliści podkreślają, że wczesna, kompleksowa i ciągła rehabilitacja jest niezbędna w leczeniu pacjentów z MPD.

Dyrektor szpitala Przemysław Daroszewski zaznaczył, że bezpośrednimi beneficjentami środków, które otrzyma szpital, są pacjenci chorujący na mózgowe porażenie dziecięce, którzy przez najbliższe lata będą mogli korzystać ze skrojonego na ich potrzeby programu leczenia i rehabilitacji.

Czytaj: www.gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum