Poznań: czy pielęgniarki stracą dach nad głową?

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2013 09:26

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Publicznego, które zarządza budynkiem hotelu dla pielęgniarek jest w stanie likwidacji. Lokatorzy obawiają się, że będą zmuszeni opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania.

Poznań: czy pielęgniarki stracą dach nad głową?

Decyzję o likwidacji Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Publicznego podjął wojewoda. Od 1 czerwca placówka jest w stanie likwidacji. A to właśnie WCZP jest administratorem budynku, w którym znajduje się hotel dla białego personelu. 

Jak tłumaczy dr Maria Stachowska, dyrektor WCZP z likwidacją wiąże się ustanie trwałego zarządu nad częścią budynku, co nastąpi w ostatnim dniu września. Przyznaje również, że rozumie, iż ważą się losy ludzi, ale jak zapewnia, żadna decyzja w sprawie hotelu jeszcze nie zapadła.

Dyrekcja Szpitala im. J. Strusia, której 32 pracownice mieszkają w tym hotelu jest zdeterminowana, aby walczyć o to miejsce. Mieszkające tam pielęgniarki to doświadczone, wykształcone osoby, które gdyby teraz zrezygnowały z pracy, nie można by ich zastąpić od ręki. 

Urząd Wojewódzki likwidując WCZP wziął pod uwagę jedynie rachunek ekonomiczny. Uznał, że przejęcie zadań wykonywanych przez WCZP przez komórkę organizacyjną w urzędzie jest jak najbardziej uzasadnione. Likwidacja ma usprawnić proces decyzyjny, pozwolić na wzmocnienie nadzoru i zwiększenie efektywności przy jednoczesnej racjonalizacji wydatków. 

Jak zapowiadają przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego nikt lokatorów hotelu nie wyrzuca z dotychczasowego lokum. Trwają rozmowy z miastem o przejęcie zarządu nad tym budynkiem.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum