Poznań: bezdomny już trzy miesiące mieszka w szpitalu z powodu... biurokracji

Autor: Glos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 08 września 2011 17:47

Ponad 30 tys. zł wydał już ZOZ MSWiA w Poznaniu na utrzymanie bezdomnego pochodzącego ze Szczecina. Chory po udarze mózgu mógł być wypisany ze szpitala już po dziesięciu dniach od incydentu. Jednak przebywa tu już trzy miesiące.

Poznań: bezdomny już trzy miesiące mieszka w szpitalu z powodu... biurokracji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Powód? Trudności z ustaleniem, który oddział opieki społecznej powinien otoczyć go opieką.

Pan Zbigniew, pochodzący ze Szczecina do szpitala trafił na początku czerwca. Przywieziono go z działek gdzie mieszkał od lat. Miał udar mózgu. Był lewostronnie sparaliżowany. W szpitalu przeprowadzono nowoczesny zabieg trombolizy. Pacjent mógłby być wypisany już po 10 dniach. Jest jednak w szpitalu do dzisiaj, bo nie ma ani NIP-u, ani PESEL-u, dwa różne akty urodzenia, a w dodatku w dokumentach błąd w nazwisku.

Mógłby trafić, jak każdy bezdomny do domu pomocy społecznej, ale poznański i szczeciński MOPR nie mogą dojść do porozumienia, który z ośrodków powinien się nim zająć. Pan Zbigniew ostatnio zameldowany był w Szczecinie, jednak mieszkał w Poznaniu. Stąd problem. 

Minęły już trzy miesiące pobytu pana Zbigniewa w szpitalu a szpital nie może rozliczyć leczenia pobytu pacjenta z NFZ. Sytuacja ta uniemożliwia też podjęcie intensywnej rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku, bo brak danych niezbędnych do złożenia wniosku do placówki leczniczej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum