Poznań: Uniwersytet Medyczny zainteresowany przejęciem Szpitala Miejskiego i przychodni POSUM

Autor: Radio Poznań/Rynek Zdrowia • • 05 lipca 2019 14:30

Szpital Miejski im. Franciszka Raszei i Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych są własnością miasta. Ich przejęciem zainteresowany jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Poznań: Uniwersytet Medyczny zainteresowany przejęciem Szpitala Miejskiego i przychodni POSUM
Uczelnia przekonuje, że to rozwiązanie jest korzystne dla wszystkich Fot. Shutterstock

Oferta UM wysłana do przewodniczącego Rady Miasta Poznania spotkała się ze sprzeciwem części radnych, którzy pytają, dlaczego miasto miałoby rozdawać swój majątek - informuje Radio Poznań.

Rektor Uniwersytetu Medycznego prof. Andrzej Tykarski przekonuje, że przejęcie takiego rozwiązania byłoby korzystne dla wszystkich. Przyszli lekarze zyskaliby kolejne miejsce do nauki, a pacjenci - szerszą ofertę leczenia przez specjalistów. Jako przykład rektor podaje Szpital Wojskowy, który został przekazany uczelni za złotówkę. Gdyby nie to, lecznicy już by nie było.

W Szpitalu Miejskim im. Raszei już działa jedna klinika (diabetologii) Uniwersytetu Medycznego. Przejęcie placówki oznaczałoby, że staje się ona szóstym szpitalem klinicznym tej uczelni, do którego przeszłaby część specjalistów z pozostałych klinik. Uniwersytet Medyczny wziąłby także na siebie remonty i inwestycje w placówce.

Ostateczna decyzja będzie należała do radnych.

Więcej: radiopoznan.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum