Poznań: Szpital Wojewódzki czeka na naprawę finansów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 lipca 2019 12:27

Szpital Wojewódzki w Poznaniu ma już ponad 11 mln zł zobowiązań wymagalnych. Restrukturyzacja placówki jest bardziej niż pilna. Do 31 lipca nowy dyrektor szpitala Piotr Nowicki ma złożyć w urzędzie marszałkowskim program naprawczy.

Poznań: Szpital Wojewódzki czeka na naprawę finansów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wojewódzki Szpital przy Lutyckiej to jedna z największych lecznic w regionie, pracuje w niej ok. 1,8 tys. ludzi. Od lat znajduje się w bardzo trudnej sytuacji kadrowej i ekonomicznej. Ubiegłej jesieni zobowiązania wymagalne - czyli głównie niezapłacone rachunki za leki i media - wynosiły tu prawie 9 mln zł. Pod koniec lipca -  już ponad 11 mln.

Piotr Nowicki jest dyrektorem przy Lutyckiej od maja. Zasłynął przed laty skuteczną restrukturyzacją Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu, którego długi sięgały w krytycznym momencie 168 mln zł. Ostatnio pracował jako pełnomocnik ds. restrukturyzacji Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nadzorował też rok temu fuzję trzech klinicznych szpitali w Warszawie.

Na razie dyrektor Nowicki nie udziela żadnych komentarzy dotyczących restrukturyzacji - podaje Gazeta Wyborcza. W poznańskim szpitalu mówi się jednak, że nowy dyrektor planuje zwolnienia. 

Więcej: poznan.wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum