Poznań: NFZ nałożył na szpital karę w wysokości... 700 zł

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2017 10:11

NFZ nałożył na Szpital Dziecięcy im. Krysiewicza w Poznaniu karę w wysokości 700 zł za pozostawienie pacjentów bez opieki. Jak tłumaczy Fundusz, to maksymalna grzywna, jaką mógł nałożyć na placówkę.

Poznań: NFZ nałożył na szpital karę w wysokości... 700 zł
Poznań: NFZ nałożył na szpital karę w wysokości... 700 zł. Fot. Archiwum

W Wielkopolsce brakuje reumatologów dziecięcych. Do ubiegłego roku w regionie działały tylko dwie reumatologiczne poradnie dla dzieci - w Szpitalu Klinicznym im. Jonschera i w Szpitalu Krysiewicza. Ta ostatnia opiekowała się ok. tysiącem chorych.

Poradnia zniknęła z powodu rozgrywek personalnych. Jedynego reumatologa z poradni zwolniła nowa dyrektor szpitala Izabela Grzybowska. Po wypowiedzeniu umowy nie rozpisała konkursu na nowego lekarza, tylko zamknęła poradnię. Dzieci pozostały bez opieki.

NFZ potwierdza, że zgodnie z przepisami szpital  nie mógł zatrzasnąć drzwi przed chorymi z dnia na dzień. Owszem, mógł zerwać umowę, ale co najmniej trzy miesiące przed planowanym zamknięciem. Za złamanie warunków umowy Fundusz właśnie nałożył na lecznicę  karę w wysokości 2 proc. wartości umowy. To 719,07 zł - maksymalna kara, jaką w takim wypadku można było zastosować.

Więcej: www.poznan.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum