Powstaje strategia dla szpitala w Gorzowie Wielkopolskim

Autor: radiogorzow.pl/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2014 10:27

Do połowy 2014 roku ma być gotowa strategia rozwoju Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim Sp z o.o. Strategia określi, które z oddziałów rozwijać, jaki sprzęt kupować, jakich lekarzy zatrudniać.

Powstaje strategia dla szpitala w Gorzowie Wielkopolskim

- To dokument, który ma służyć na lata, bez względu na to kto będzie rządził lecznicą - zapowiada prezes szpitalnej spółki, Piotr Dębicki.

Jednym z głównych zapisów strategii ma być utworzenie w Gorzowie ośrodka radioterapii. Pieniądze na ten cel są zabezpieczane. Wśród oddziałów, które szpital chciałby rozwijać jest chirurgia naczyniowa, która już w Gorzowie kiedyś była.

W ubiegłym roku zadłużony szpital w Gorzowie został przekształcony w spółkę ze 100 proc. udziałem samorządu regionu, który mógł skierować do Ministerstwa Zdrowia wniosek o częściowe oddłużenie lecznicy. Część zobowiązań szpitala przejął samorząd

Z chwilą przekształcenia ten jeden z najbardziej zadłużonych szpitali w kraju (o problemach finansowych pisaliśmy wielokrotnie) Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. zmienił nazwę na Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim Sp z o.o.

Więcej: http://radiogorzow.fm/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum