Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku tylko dla zakażonych SARS-CoV-2

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 października 2020 16:54

Od poniedziałku (26 października) do odwołania szpital powiatowy w Kluczborku będzie obsługiwał tylko chorych z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Wstrzymana zostaje także działalność wszystkich poradni specjalistycznych przy szpitalu.

FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje na swojej stronie Powiatowe Centrum Zdrowia SA w Kluczborku, decyzją wojewody opolskiego od wtorku wszystkie łóżka szpitalne w placówce zostaną przeznaczone wyłącznie dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

W związku z tym od poniedziałku do odwołania wstrzymuje się przyjęcia pacjentów bez zakażenia na oddziały: wewnętrzny, chirurgii ogólnej, pediatrii i laryngolgii. Do odwołania wstrzymana jest praca poradni specjalistycznych działających przy szpitalu oraz pracowni endoskopowej - zarówno dla klientów zewnętrznych z NFZ jak i komercyjnych. Pacjenci z zewnątrz (z NFZ i komercyjni) nie będą mogli także korzystać z pracowni rentgenowskiej, mammograficznej i tomografu komputerowego.

Według komunikatu dyrekcji szpitala, Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna, Ośrodek Rehabilitacji w Kluczborku i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Wołczynie będą pracowały na dotychczasowych zasadach. 

Marek Szczepanik

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum