Powiat sprzeda akcje prudnickiego szpitala

Autor: NTO/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2013 15:01

Starostwo przygotowuje się do sprzedaży większości akcji Prudnickiego Centrum Medycznego - czytamy w "Nowej Trybunie Opolskiej"

Powiat sprzeda akcje prudnickiego szpitala

Władze powiatu wybrały tzw. doradcę prywatyzacji. To firma konsultingowa, która przygotuje wycenę akcji Prudnickiego Centrum Medycznego SA w Prudniku, opracuje informacje dla potencjalnych inwestorów i pomoże w negocjacjach.

Pod koniec marca starosta chce opublikować ogłoszenie o zaproszeniu do składania ofert. Konkretne rozmowy przeprowadzi z wybranymi firmami, które przedstawią najciekawsze oferty. Weźmie pod uwagę nie tylko cenę za akcje, ale także propozycje dla personelu szpitala i inwestycji w spółce.

Starosta zapewnia, że przypilnuje nowego właściciela, aby się wywiązał ze wszystkich obietnic, jako złoży podczas negocjacji. Liczy na oferty firm, które już mają doświadczenie w prowadzeniu szpitali. Powiat jest obecnie właścicielem 66 procent akcji PCM. Pozostałe należą do prywatnej spółki medycznej Optima Medycyna. Starostwo ma zgodę rady na sprzedaż większości swoich udziałów.

W ciągu czterech lat szpital musi przejść poważną modernizację budynków, bo inaczej nie będzie spełniał nowych norm sanitarnych i straci kontrakty na leczenie.

Więcej: www.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum