Powiat radomski: nie będzie połączenia szpitali w Iłży i Pionkach

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2017 08:40

W trakcie sesji rady powiatu radomskiego 13 radnych było za połączeniem, 14 przeciw. Szpitale w Iłży i Pionkach pozostaną nadal odrębnymi jednostkami.

Powiat radomski: nie będzie połączenia szpitali w Iłży i Pionkach
Pod sprzeciwem przeciwko połączeniu szpitali mieszkańcy zebrali 4,5 tys. podpisów. Fot. archiwum

Obecne zobowiązania obu placówek sięgają łącznie 25 mln zł. Szpital w Iłży ma dług w wysokości ponad 4 mln zł, a szpital w Pionkach - przeszło 6,5 mln zł. W tym są zobowiązania, które trzeba spłacić już, a oba szpitale ciągle generują straty.

Właśnie połączenie szpitali miało być pomysłem na ograniczenie strat. Sytuację pogarsza fakt - co podkreślał Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski - że 31 grudnia 2017 r. upływa termin dostosowania sprzętu i pomieszczeń do wymagań technicznych i sanitarnych Ministerstwa Zdrowia.

Jak podkreślał Marek Oleszczuk, rzecznik starostwa powiatowego, zarząd powiatu teraz będzie się musiał pochylić nad trudną kwestią modernizacji obu lecznic, aby spełniały wymogi ustawy.

Zarówno komisja, jak i rady szpitali, związki zawodowe i sami mieszkańcy negatywnie odnieśli się do pomysłu zarządu o połączeniu szpitali. Pod sprzeciwem przeciwko połączeniu szpitali mieszkańcy zebrali 4,5 tys. podpisów.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum