Powiat prudnicki wydzierżawi szpital?

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2016 09:40

Rada Powiatu Prudnickiego upoważniła we wtorek (8 marca) zarząd powiatu do szukania "strategicznego partnera" w dalszym prowadzeniu i rozwijaniu spółki Prudnickie Centrum Medyczne.

Powiat prudnicki wydzierżawi szpital? Fot. Archiwum

Do wakacji zarząd chce wybrać poważną i doświadczoną w branży spółkę, już zarządzającą siecią szpitali w Polsce, która wydzierżawi może nawet 100 procent akcji PCM, zainwestuje od 10 do 20 milionów potrzebnych do spełnienia wymogów standaryzacji obiektu, a potem przez 10 do 30 lat będzie prowadzić działalność leczniczą w Prudniku, czerpiąc z niej zyski.

Zgoda rady powiatu rozpoczyna bardzo szczegółową, otwartą i jawną procedurę wyboru partnera. Radni, w tym także z opozycji, mają wziąć udział w zespole negocjacyjnym, który między innymi ustali, jaki wpływ na bieżące decyzje zachowa dla siebie samorząd powiatowy.

Powiat sam nie ma pieniędzy na dostosowanie budynku szpitala do nowych wymogów sanitarnych. Podjęty w 2007 roku eksperyment z odsprzedażą 33 procent akcji spółce Optima Medycyna spalił na panewce i w ub. roku samorząd znów przejął pełnię własności w PCM.

Więcej: www.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum