Pośredniak dla pielęgniarek i ich pracodawców

Autor: Polska/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2009 08:48

Agencja pośrednictwa pracy, która ma ułatwić pielęgniarkom znalezienie zatrudnienia powstałą przy Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach - informuje Polska Dziennik Zachodni.

Baza ofert agencji jest otwarta dla wszystkich pracodawców z woj. śląskiego, a skorzystać z niej mogą osoby zainteresowane zmianą lub podjęciem pracy w zawodzie pielęgniarki.

Prawo wykonywania zawodu tylko w ramach katowickiej izby, obejmującej zasięgiem dawne województwo katowickie, ma 27 tysięcy pielęgniarek i ok. 3 tys. położnych. W rzeczywistości pracuje ich mniej, a przyszłość zawodu rysuje się w czarnych barwach – informuje Polska.

– Za osiem, dziewięć lat czeka nas katastrofa. Dziś braki są łatane np. emerytkami, a wiele pielęgniarek, zatrudnianych przez prywatne agencje, pracuje w kilku miejscach – twierdzi Iwona Borchulska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w województwie śląskim.

Natomiast Jadwiga Zasuń, kierownik Biura OIPiP w Katowicach zwraca uwagę na fakt, iż jednej strony niskie wynagrodzenie i widmo bezrobocia skutecznie odstraszają od podjęcia pracy w zawodzie pielęgniarki czy położnej, z drugiej zakłady opieki zdrowotnej zaczynają już odczuwać brak wykwalifikowanej kadry.

– Na rynku poszukiwane są m.in. pielęgniarki anestezjologiczne oraz ratunkowe – mówi Jadwiga Zasuń.

„Pośredniak” przy śląskiej Izbie będzie m.in. prowadził stały monitoring lokalnego rynku pracy, co ma pozwolić na szybkie reagowanie i kontaktowanie osób poszukujących pracy z placówkami ogłaszającymi nabory. Wszystkie usługi świadczone przez agencję są bezpłatne, zarówno dla składających oferty zakładów, jak i osób poszukujących zatrudnienia.

Szczegóły na stronie: www.izbapiel.katowice.pl.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum