Posłanka chce ratować klinikę kardiologii na forum sejmowej komisji zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 października 2017 15:44

Posłanka Platformy Obywatelskiej Marzena Okła-Drewnowicz zaapelowała w piątek (6 października) o to, by "ratować" klinikę kardiologiczną i chirurgii naczyniowej w Starachowicach. Jak powiedziała "najlepszą w naszym regionie".

Posłanka chce ratować klinikę kardiologii na forum sejmowej komisji zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca ze Starachowic to jedna z lecznic, która nie weszła do nowej sieci szpitali w regionie, co zapewniłoby placówce finansowanie świadczeń z Narodowego Funduszu Zdrowia. Świętokrzyski NFZ nie ogłosił też konkursu na świadczenia z tej dziedziny dla północy regionu; z analiz wynika, że zabezpieczają je inne podmioty - m. in. publiczny szpital w Starachowicach.

Okła-Drewnowicz podczas piątkowej konferencji prasowej w stolicy regionu świętokrzyskiego zapowiedziała "ostatni bój" w tej sprawie, odnosząc się w ten sposób do zwołanego na wtorek nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji zdrowia.

- Podczas posiedzenia tej komisji będą poruszane sprawy związane z dostępnością do świadczeń kardiologicznych w kraju, ale również duży nacisk położony zostanie na to, co się stało w naszym województwie - zapewniła. Dodała, że jest to "jedyna klinika, która została zlikwidowana od 1 października".

- Przez pierwsze dwa tygodnie pacjenci są przyjmowani w ostrych stanach, natomiast wszyscy pracownicy otrzymali już wypowiedzenia, a łóżka stoją puste. Ludzie mają łzy w oczach, dlatego warto walczyć do końca i przemówić rządzącym, że każdego może spotkać choroba i każdy będzie prosił i błagał o pomoc - dodała Okła-Drewnowicz.

Szpital PAKS w Starachowicach działa od 9 lat. Rocznie na dwóch oddziałach hospitalizuje ok. 4 tys. pacjentów. W poradni kardiologicznej przyjmowanych jest ok. 10 tys. osób rocznie. Lecznica zatrudnia ok. 150 osób.

PAP - Piotr Grabski

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze