Posłanka PiS: szpital tonie w długach, prezydent Grudziądza do dymisji

Autor: onet.pl/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2016 16:03

Posłanka Iwona Michałek (PiS) przekonuje, że prezydent Grudziądza powinien podać się do dymisji w związku z sytuacją Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Szpital tonie w długach i rozważa pożyczkę w parabanku - przypomina serwis onet.pl.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Strata szpitala za ubiegły rok wyniosła prawie 43 mln zł. Pierwsze dwa miesiące tego roku szpital zamknie wynikiem minus 11 mln zł.

Obecnie potrzebuje na dalsze funkcjonowanie 120 mln zł.  Taką kwotę jest gotowa pożyczyć szpitalowi jedyna z firm świadczących usługi parabankowe, zarabiająca m.in. na zobowiązaniach szpitali.

Posłanka Michałek w rozmowie z portalem onet.pl przyznała, że sytuacja lecznicy była tematem spotkania w resorcie zdrowia, w którym brali udział także grudziądzcy radni. Jak podkreślała Michałek minister zdrowia jest załamany tą sytuacją. Stwierdził jednak, że to szpital należący do miasta, a minister może jedynie doprowadzić do skontrolowania lecznicy przez NFZ.

Iwona Michałek nie sądzi, by rząd pomógł placówce. W jej opinii za całą sytuacje odpowiedzialne są władze Grudziądza, które przez lata poręczały wszystkie kredyty dla szpitala. Teraz, kiedy pętla zadłużenia zaciska się wokół szpitala , prezydent próbuje zrzucić długi na wojewodę.

Więcej: www.onet.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum