Porządkowanie kolejek: w SOR-ach pojawią się automaty z numerkami

Autor: tokfm.pl/Rynek Zdrowia • • 19 listopada 2018 19:50

Automaty z numerkami już wkrótce mogą pojawić się w szpitalnych oddziałach ratunkowych w czterech polskich szpitalach. Tak planuje resortu zdrowia. Nie wszystkim to rozwiązanie przypadło do gustu - podaje radio TOK FM.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Ministerstwo Zdrowia rozstrzygnęło przetarg na zakup "systemu informującego o przewidywanym czasie oczekiwania w kolejce w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym". Automaty biletowe mają stanąć na początek w czterech polskich szpitalach: w Białymstoku, Brzesku, Częstochowie i Warszawie. Koszt to niecałe 400 tysięcy złotych

- To dosyć kuriozalne, przecież SOR to bardzo specjalny oddział ratunkowy, gdzie przychodzimy walczyć o nasze zdrowie, a czasem nawet życie. Trudno sobie wyobrazić, że przychodzimy tam jak na pocztę i pobieramy numerek, niezależnie od tego, jak się czujemy - przekonywała w TOK FM Katarzyna Sabiłło, prezes Fundacji Lege Pharmaciae.

W jej opinii główny problem SOR-ów to braki kadrowe. - Nie ma pielęgniarek, a czasami na oddziale jest tylko jeden lekarz, który musi sobie poradzić z tłumem pacjentów - zaznaczała Sabiłło.

Więcej: www.tokfm.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum