Porozumienie Zielonogórskie: osiągnięto porozumienie w sprawie kontraktowania w POZ

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2019 15:23

Przedstawiciele Federacji Porozumienie Zielonogórskie uzgodnili zasady funkcjonowania podmiotów POZ na rok 2020, które pozwalają na ich niezakłóconą pracę - poinformowało Porozumienie w informacji przekazanej mediom.

Porozumienie Zielonogórskie: osiągnięto porozumienie w sprawie kontraktowania w POZ
Jacek Krajewski - prezes FPZ. Fot. PTWP

Zespół negocjacyjny Federacji Porozumienie Zielonogórskie poinformował, że w piątek (20 grudnia) odbył kolejną turę rozmów na temat warunków kontraktowania świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej na rok 2020.

W spotkaniu uczestniczyli Janusz Cieszyński - podsekretarz stanu reprezentujący Ministerstwo Zdrowia i Adam Niedzielski - prezes NFZ.

Atmosfera spotkania była dobra i strony uzyskały porozumienie - poinformowali lekarze z zespołu negocjacyjnego PZ

"Przedstawiciele Federacji uzgodnili zasady funkcjonowania podmiotów POZ na rok 2020, które pozwalają na ich niezakłóconą pracę. Jest to dobra informacja zarówno dla naszych pacjentów, jak i dla wszystkich świadczeniodawców POZ w Polsce" - podała w komunikacie Federacja Porozumienie Zielonogórskie.

Porozumienie negocjowali: Jacek Krajewski - prezes FPZ, Marek Twardowski - wiceprezes FPZ, Tomasz Zieliński - wiceprezes FPZ, Marek Sobolewski - ekspert FPZ.

O uzgodnieniu porozumienia informowało też Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia. Lekarze PPOZ otrzymali propozycję od NFZ o podpisaniu kontraktów nie tylko na 2020 rok, ale i na 2021. Co było i jest tematem szczegółowych uzgodnień, jako zapowiedź wspólnych działań długofalowych - przekazała w komunikacie Bożena Janicka, prezes PPOZ.

- Jesteśmy w trakcie końcowych uzgodnień, ostateczny koniec negocjacji i podpisanie porozumienia pomiędzy PPOZ a NFZ i MZ zapowiedziany jest na poniedziałek, 23 grudnia - podała prezes Janicka.

Czytaj też: PPOZ: negocjacje dotyczące kontraktów w POZ na ostatniej prostej

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum