Porozumienie Rezydentów OZZL zapowiada protest głodowy

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 14 sierpnia 2017 13:23

Porozumienie Rezydentów OZZL poinformowało w poniedziałek (14 sierpnia) o rozpoczęciu z dniem 2 października br. protestu głodowego.

Porozumienie Rezydentów OZZL zapowiada protest głodowy
Rezydenci podkreślają, że do podjęcia rozmów są gotowi w każdej chwili Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Rezydenci wskazują, że decyzja ta wynika z codziennej obserwacji niedofinansowania i niewydolności ochrony zdrowia. Przypominają też, iż ich codziennością jest praca na kilku etatach.

Dodają, że dotychczas nie doczekali się dialogu ani ze strony Ministerstwa Zdrowia, które "konsekwentnie ignorowało merytoryczne argumenty żądając ślepego przyjęcia swoich racji" ani ze strony premier Beaty Szydło, na spotkanie z którą czekają już ponad rok.

Rezydenci podkreślają, że do podjęcia rozmów są gotowi w każdej chwili. Przypominają, że 9 sierpnia br. zwrócili się do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła z prośbą o pilne spotkanie w związku z wejściem w życie ustawy z 8 czerwca br. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych, a także w związku z oczekiwaną nowelizacją rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizacje w ramach rezydentury.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum