Porozumienie Rezydentów OZZL: w czwartek spotkanie z ministrem zdrowia

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 30 sierpnia 2017 08:35

W czwartek 31 sierpnia na prośbę Zarządu Porozumienia Rezydentów odbędzie się spotkanie negocjacyjne dotyczące wynagrodzeń lekarzy rezydentów z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem oraz przedstawicielem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Porozumienie Rezydentów OZZL: w czwartek spotkanie z ministrem zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Po wystosowaniu prośby o spotkanie, jako kontynuacji działań w ramach konsekwentnie realizowanej strategii Porozumienia Rezydentów OZZL, Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało pozytywnie na pismo młodych lekarzy i zaproponowało spotkanie w siedzibie Rady Dialogu Społecznego.

Zgodnie z zapowiedzią, w razie nie wydania stosownego rozporządzenia przez Ministra Zdrowia (do czego obliguje go uchwalenie ustawy "rządowej", a samo rozporządzenie jest prawnie podstawą ustalenia wysokości pensji lekarzy rezydentów) ze wskaźnikiem wynagrodzenia w wysokości dwóch średnich krajowych dla lekarzy rezydentów do końca września - od 2 października młodzi lekarze rozpoczną protest głodowy.

Biorąc pod uwagę powagę sytuacji niniejsze spotkanie jest ważnym elementem dialogu, który może być ostatnią szansą na uniknięcie protestu.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze