×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Porozumienie Chirurgów ma nową przewodniczącą. Aleksandra Szymankiewicz zdradziła, jakie ma plany

Autor: oprac. KM • Źródło: Porozumienie Chirurgów SKALPEL30 stycznia 2023 13:30

Porozumienie Chirurgów SKALPEL wybrało nową przewodniczącą. Funkcję tę będzie teraz sprawować dr Aleksandra Szymankiewicz.

Porozumienie Chirurgów ma nową przewodniczącą. Aleksandra Szymankiewicz zdradziła, jakie ma plany
Aleksandra Szymankiewicz na stanowisku przewodniczącej zastąpiła Renatę Florek-Szymańską. Fot. Shutterstock
  • Porozumienie Chirurgów SKALPEL ma nową przewodniczącą
  • Funkcję tę objęła dr Aleksandra Szymankiewicz
  • Jako przewodnicząca chce promować wiarygodne informacje na temat pracy lekarzy specjalizujących się w dziedzinach zabiegowych 

Aleksandra Szymankiewicz nową przewodniczącą Porozumienia Chirurgów SKALPEL

Porozumienie Chirurgów SKALPEL na łamach mediów społecznościowych poinformowało o wyborze nowej przewodniczącej, dr Aleksandry Szymankiewicz, która zastąpiła na tym stanowisku Renatę Florek-Szymańską.

Nowa przewodnicząca złożyła serdeczne podziękowania koleżankom i kolegom z Porozumienia Chirurgów SKALPEL za poparcie w wyborach na stanowisko przewodniczącej.

- Każdy z nas, lekarzy, podczas składania Przysięgi Lekarskiej zobowiązał się do służenia zdrowiu i życiu ludzkiemu. W dzisiejszych czasach nie oznacza to wyłącznie leczenia pacjentów, ale też walkę o ich podstawowe prawo - dostępu do świadczeń medycznych najwyższej jakości - podkreśliła przewodnicząca Szymankiewicz.

Dr Szymankiewicz jako przewodnicząca Porozumienia Chirurgów chce "kontynuować rozpoczętą przez poprzedniczki misję szerzenia wiarygodnych informacji na temat pracy lekarzy specjalizujących się w dziedzinach zabiegowych oraz problemach w całej ochronie zdrowia".

- Szczerze ubolewam, że ze względu na pogłębiający się kryzys przede wszystkim w chirurgii ogólnej, najpewniej będą to informacje niepokojące. Wierzę, że uświadamianie stanowi podstawę do zmian na lepsze. Uważam, że jednocząc się w działaniu, zarówno w środowisku zabiegowym, lekarskim, ale też idąc ramię w ramię z pacjentami, będziemy w stanie doprowadzić do polepszenia naszych wspólnych warunków - pracy i leczenia - zaznaczyła dr Szymankiewicz.

- Tylko mówiąc jednym głosem, możemy rozwinąć polską chirurgię! - podsumowała.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze