×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Porozumienia Rezydentów OZZL: ilu lekarzy wypowiedziało klauzule opt-out?

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia02 stycznia 2018 19:33

Chcemy pokazać, że system ochrony zdrowia bez gruntownej naprawy, za parę lat wyłoży się sam - powiedział we wtorek (2 stycznia) w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Jakub Kosikowski z Porozumienia Rezydentów OZZL.

Porozumienia Rezydentów OZZL: ilu lekarzy wypowiedziało klauzule opt-out?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lekarz poinformował, że w tej chwili ponad 4,5 tys. lekarzy szpitalnych wypowiedziało klauzule opt-out (wg MZ klauzule wypowiedziało 3546 lekarzy rezydentów i specjalistów - red.). Twierdzi jednak, że nie wszystkie szpitale poprawnie o tym raportują. - Pracowałem do niedawna w szpitalu w Lublinie, oficjalnie podane jest 47 wypowiedzeń, a sam wiem, że jest ich więcej, bo sam zbierałem te wypowiedzenia i zanosiłem - przyznał. - W tym szpitalu jest ich około 80 - dodał.

Czytaj: MZ: klauzule opt-out wypowiedziało 3546 lekarzy

Kosikowski zaznaczył, że podwyżki dla rezydentów nie są priorytetem, a chodzi im głównie o zwiększenie nakładów na służbę zdrowia. - Rezydenci chcieliby zarabiać więcej, ale wiedzą, że na to nie ma pieniędzy. Dlatego najpierw upominamy się o pieniądze w systemie. Zaznaczył, że nie chodzi o paraliżowanie szpitali, ”bo sparaliżować szpitale można odejściem od łóżek, my od łóżek nie odchodzimy”.

Czytaj: www.rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze