Poprawa bezpieczeństwa pracy. ZUS czeka na wnioski konkursowe do 8 lipca

Autor: oprac. JKB • Źródło: ZUS, Rynek Zdrowia03 lipca 2022 06:00

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że do 8 lipca przyjmuje wnioski konkursowe na projekty poprawiające bezpieczeństwo pracy. Dofinansowanie zwycięskich projektów może wynieść nawet do 300 tys. złotych.

Poprawa bezpieczeństwa pracy. ZUS czeka na wnioski konkursowe do 8 lipca
ZUS przypomina o wnioskach konkursowych. Fot. AdobeStock
  • ZUS ogłosił, że trwa nabór w konkursie na projekty poprawiające bezpieczeństwo pracy
  • Dofinansowanie zwycięskich projektów może wynieść nawet do 300 tys. złotych
  • W konkursie mogą wziąć udział aktywni przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z opłacaniem składek i podatków, a także nie korzystali z dofinansowania ZUS w ostatnich 3 latach

Trwa nabór wniosków konkursowych

ZUS wyjaśnia, że cały czas trwa nabór wniosków konkursowych na projekty poprawiające bezpieczeństwo pracy – czas mija 8 lipca. W konkursie zostaną nagrodzone te projekty, które zmniejszają zagrożenie wypadkami przy pracy albo chorobami zawodowymi. Najlepsze projekty wybiorą eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.

Jak wynika z informacji ZUS, dofinansowanie może pokryć 80 proc. szacowanej wartości projektu i wynieść od 10 tys. do 300 tys. złotych.

"Łączna kwota, planowana na poprawę bezpieczeństwa w zakładach pracy, wynosi w tym roku budżetowym 90 mln złotych. To o 15 mln zł więcej niż w poprzedniej edycji konkursu. Środki pochodzą z części funduszu wypadkowego przeznaczonej na działania zapobiegające wypadkom"– czytamy.

Kto może złożyć wniosek? Ważne wskazówki

Co ważne, udział w konkursie mogą wziąć aktywni przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z opłaceniem składek i podatków, a także nie korzystali z dofinansowania ZUS w ostatnich 3 latach.

W konkursie nie mogą wziąć udział pracodawcy, którzy znajdują się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego albo postępowania układowego z wierzycielem.

Wniosek należy złożyć za pośrednictwem podstrony (adres dostępny TU) – tam też znajdują się wszystkie szczegóły konkursu, a także regulamin i wzory niezbędnych dokumentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum