Poniatowa: jest tomograf, ale nie ma kontraktu

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 06 stycznia 2014 14:35

Szpital w Poniatowej (Lubelskie) od października 2013 r. ma nowy tomograf, ale - ze względu na brak osobnego kontraktu - nie wszyscy mogą z tego sprzętu korzystać bezpłatnie - informuje Kurier Lubelski.

Poniatowa: jest tomograf, ale nie ma kontraktu

Na zakup tomografu pożyczkę zaciągnęła poprzednia dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Opolu Lubelskim, który w listopadzie ub.r. przekształcony został w spółkę Powiatowe Centrum Zdrowia, do którego należy obiekt szpitalny w Poniatowej.

- Tomograf na bieżąco pracuje i cały czas odbywa się diagnostyka pacjentów, którzy są hospitalizowani w naszym szpitalu - zapewnia prezes Powiatowego Centrum Zdrowia, które swoją siedzibę ma w Opolu Lubelskim - Pacjenci za badanie nie muszą płacić. Jest ono wykonywane w cenie hospitalizacji opłaconej przez NFZ - dodaje.

Z nowo utworzonej pracowni tomografii komputerowej w Poniatowej nie wszyscy mogą korzystać bezpłatnie. Darmowych badań nie zrobią sobie tu osoby posiadające skierowanie od lekarzy specjalistów.

- Na takie świadczenia nie mamy kontraktu, ponieważ NFZ nie ogłosił w tym roku konkursów ofert. Ale jeśli tylko to zrobi przystąpimy do niego i mam nadzieję, że ten kontrakt dostaniemy i będziemy mogli realizować bezpłatne świadczenia, na które pacjenci są kierowani z ambulatorium - zapowiada prezes Lis.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum