Pomorze: ważą się losy oddziałów kardiologii - decyzja 10 marca?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2015 09:52

Nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja w sprawie połączenia oddziałów kardiologicznych w Gdyni. Na wtorek (10 marca) marszałek zapowiedział wizytę w Szpitalu Wincentego a Paulo. Chce sprawdzić jakie warunki mają tam pacjenci i wysłuchać opinii ordynatora kardiologii.

Pomorze: ważą się losy oddziałów kardiologii - decyzja 10 marca?
Fot. Archiwum

Oddział Kardiologiczny w Szpitalu Morskim im. PCK ma zostać przeniesiony do Szpitala św. Wincentego a Paulo. Według zarządu gdyńskich lecznic decyzja ta ma głębokie uzasadnienie. Oddział w Szpitalu św. Wincentego a Paulo jest doskonale wyposażony i ma kontrakt na ponad 22 mln zł. Kontrakt kardiologii w lecznicy im. PKC to tylko 2,8 mln zł, a w ub.r. przyniósł stratę w wysokości 2 mln zł. Aby lepiej zabezpieczyć pacjentów trzeba oddziały skoncentrować - informuje Gazeta Wyborcza.

Pomysł spotkał się jednak ze sprzeciwem zarówno za strony pacjentów, jak i lekarzy. Radni Gdyni i Sopotu jednogłośnie przyjęli rezolucje w obronie kardiologii w Szpitalu im. PCK.

W poniedziałek podczas spotkania prezesa gdyńskich szpitali z marszałkiem miała zostać podjęta ostateczna decyzja w tej sprawie, marszałek zapowiedział jednak, że chce jeszcze odwiedzić Szpital Wincentego a Paulo.

Decyzja powinna zapaść we wtorek (10 marca). Na ten dzień urząd marszałkowski zapowiedział konferencję prasową.

Więcej: trojmiasto.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum