Pomorze: będą konsultacje z "Solidarnością" w sprawie przekształceń szpitali

Autor: Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2010 17:13

Przedstawiciele regionu gdańskiego "Solidarności " zawarli porozumienie z samorządem wojewódzkim w sprawie komercjalizacji pomorskich szpitali.

Radio Gdańsk podaje, że na Pomorzu jako pierwsze mają zostać przekształcone w spółki szpitale: reumatologiczny w Sopocie, Matki i Dziecka w Gdańsku oraz Morski w Gdyni. Do zmian dojdzie najwcześniej po wyborach samorządowych.

– Samorząd województwa zobowiązał się konsultować ze związkiem wszystkie decyzje dotyczące przekształcania podległych mu placówek, natomiast Solidarność wywalczyła pakiet socjalny i 5 procent udziałów w komercjalizowanych szpitalach na Pomorzu – powiedział Radiu Gdańsk Mirosław Madej, przewodniczący sekcji służby zdrowia w gdańskim zarządzie regionu.

Mirosław Madej dodał, że uczestnictwo Solidarności w negocjacjach daje poczucie bezpieczeństwa pracownikom ochrony zdrowia, ponieważ obecnie każdy inwestor zainteresowany szpitalem musi przedstawić związkowcom projekt pakietu socjalnego. To ma chronić pracowników przed konsekwencjami restrukturyzacji.

Więcej na http://pomorze.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum