Pomorze Środkowe: tam nie poddali się ocenie rankingu

Autor: gp.24.pl/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2016 18:48

Szpitale w regionie koszalińskim nie zdecydowały się na poddanie ocenie w ostatniej edycji rankingu "Bezpieczny szpital". Dlaczego?

Pomorze Środkowe: tam nie poddali się ocenie rankingu
Szpitale w regionie koszalińskim nie zdecydowały się poddać ocenie rankingu. Fot. Fotolia

O powody braku udziału szpitali z regionu koszalińskiego w organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i dziennik Rzeczpospolita zapytał serwis Głosu Koszalińskiego gk.24.pl.

Cezary Sołowij, rzecznik koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego, największego w regionie, mówi gazecie, że to przemyślana decyzja. Jak tłumaczy, zgromadzenie wszystkich potrzebnych do wzięcia udziału w plebiscycie informacji wymaga pracy i zaangażowania wielu osób, które na co dzień są niezwykle zajęte. - Dlatego postanowiliśmy zrezygnować z udziału - tłumaczy rzecznik

Magdalena Mazur, rzecznik kołobrzeskiego szpitala, tłumaczy, że decyzja o nieprzystąpieniu przez Regionalny Szpital w Kołobrzegu do tegorocznej edycji rankingu “Rzeczpospolitej” Bezpieczny Szpital podyktowana jest m.in. trwającym procesem przygotowawczym do uzyskania akredytacji szpitala, która przyznawana jest przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. 

 - Przyznam, że nie słyszałem o tym rankingu, ale zawsze chętnie poddajemy się wszelkiej ocenie zewnętrznej - mówi Głosowi Koszalińskiemu Radosław Niemiec, prezes powiatowo-miejskiej spółki szpitalnej w Szczecinku.

Więcej: www.gk24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum