Pomorze: NFZ nie rozpatrzy wniosku o odwołanie dyrektora

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 02 października 2009 09:21

Centrala NFZ nie będzie rozpatrywała na razie wniosku o odwołanie dyrektora Pomorskiego OW NFZ, Doroty Pieńkowskiej bo brakuje w nim merytorycznego uzasadnienia.

Pomorze: NFZ nie rozpatrzy wniosku o odwołanie dyrektora
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pomorski NFZ jest - zdaniem centrali - jednym z trzech oddziałów w Polsce, które najbardziej efektywnie gospodarują środkami ze zdrowotnych składek ubezpieczonych. W przyszłym tygodniu szczegółowy wniosek o odwołanie Pieńkowskiej ponownie trafi na biurko prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza

– Chodzi nam głównie o dwie sprawy – tłumaczy Ryszard Dubiela, jej główny autor, wiceprzewodniczący Rady Społecznej Pomorskiego OW NFZ. – Po pierwsze: podejmując błędne decyzje finansowe, pani dyrektor działała na szkodę świadczeniodawców, czyli przychodni i szpitali. Po drugie: unikała kontaktów z mediami, przez co jej decyzje przestały być transparentne dla opinii publicznej.

– Wniosek nie zawiera żadnych konkretnych zarzutów, do których mogłabym się merytorycznie ustosunkować – komentuje wniosek Dorota Pieńkowska.

– Za mojej kadencji Rada Społeczna odbyła dwanaście posiedzeń, skoro jakieś decyzje budziły wątpliwości, dlaczego jej członkowie ani razu nie wnioskowali o przeprowadzenie finansowej kontroli w oddziale, choć mają do tego prawo?

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum