Pomorze: 1 lipca - po kontraktowaniu dzień prawdy

Autor: Dziennik bałtycki/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2013 08:54

Pomorski NFZ rozpatruje odwołania ponad 200 poradni specjalistycznych, które przegrały podczas ostatniego kontraktowania świadczeń. Jednocześnie ich dyrektorzy przygotowują plan awaryjny - szykują się do grupowych zwolnień personelu.

Pomorze: 1 lipca - po kontraktowaniu dzień prawdy

Pracę może stracić - według pesymistycznego scenariusza - ponad 1000 osób Ostateczna lista placówek, które będą funkcjonować na Pomorzu po 1 lipca znana ma być za kilka dni.

- 1 lipca zasłona opadnie i ukaże się naga prawda, bo rozpoczną się masowe kontrole - zapowiada, wypowiadając się dla Dziennika Bałtyckiego, Barbara Kawińska, dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Ostrzega, że jeżeli do takiej poradni będą jakiekolwiek zastrzeżenia, płatnik wypowie umowy.

- Ich miejsce zajmą poradnie, które znalazły się "pod kreską", ewentualnie będziemy ogłaszać dodatkowe konkursy - dodaje dyrektor Kawińska.

Tymczasem gazeta zwraca uwagę, że liczne sygnały wskazują, iż niektóre z nowych poradni, które wygrały ze "starymi", w dniu ogłoszenia wyników istniały jedynie w wirtualnym świecie. Teraz na gwałt werbują lekarzy specjalistów, remontują i wyposażają poradnie, by zdążyć na godzinę "zero".

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum