Pomorskie: wręczono powołania pięciu konsultantom wojewódzkim

Autor: gdansk.uw.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 24 czerwca 2020 14:16

W środę (24 czerwca) wojewoda pomorski Dariusz Drelich uroczyście wręczył powołania pięciu konsultantom wojewódzkim na pierwszą lub kolejną kadencję.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W dziedzinie chorób zakaźnych funkcję tę (od 23 marca br.) pełni dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz, w dziedzinie psychiatrii (od 17 marca br.) - lek. med. Blanka Skrzypkowska - Brancewicz, w dziedzinie genetyki klinicznej (od 17 marca br.) dr hab. n. med. Beata Lipska – Ziętkiewicz, w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego (od 20 kwietnia br.) - dr n. o zdr. Krystyna Paszko i w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją (od 16 czerwca br.) - dr hab. n.m. Barbara Kochańska.

- Funkcja konsultanta wojewódzkiego to prestiż, potwierdzenie umiejętności, kompetencji, doświadczenia, ale przede wszystkim zaufania środowiska medycznego. Wiem, że w każdej sytuacji możemy liczyć na Państwa wsparcie i pomoc. Udowodniły to trudne, kryzysowe sytuacje związane z epidemią SARS -C oV - 2. Wspólna praca przyniosła efekty, Dziś Pomorskie znajduje się na górze tabeli z najniższą zachorowalnością na 100 tys. mieszkańców.To sukces nas wszystkich. Bardzo za to dziękuję - powiedział wojewoda.

Ze względu na sytuację epidemiczną organizacja uroczystości nie była możliwa w terminach powołania konsultantów.

Więcej: www.gdansk.uw.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum