Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia | 12-03-2011 17:47

Pomorskie: wokół wyboru szefa NFZ...

Jak już pisaliśmy, na fotelu dyrektora oddziału NFZ w Gdańsku ma zasiąść od wtorku (15 marca) Barbara Kawińska, realizująca dotąd twardą ręką politykę centrali Funduszu. Marszałek i wojewoda protestują.

Pełniąca dotychczas obowiązki dyrektora Barbara Kawińska nominację na to stanowisko odbierze już w najbliższy wtorek w Warszawie.

Przeciwko takiej decyzji protestują władze pomorskiej służby zdrowia. Marszałek Mieczysław Struk oraz wojewoda Roman Zaborowski wystosowali w tej sprawie pisma do minister zdrowia Ewy Kopacz, a nawet do samego premiera Donalda Tuska – podaje Dziennik Bałtycki.

Żądają wyłonienia dyrektora w drodze konkursu. Ich zdaniem taki konkurs powinien odbyć się z udziałem obserwatorów z ramienia Urzędu Marszałkowskiego i wojewody.

Prezes NFZ Jacek Paszkiewicz tłumaczy, że konkursu na funkcję dyrektora oddziału na Pomorzu nie będzie, bo nie ma takiej potrzeby.

Barbara Kawińska jest lekarzem i menedżerem. W latach 2003-2007 zajmowała się kontraktowaniem szpitali w pomorskim NFZ. Kolejne dwa lata przepracowała jako wiceprezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku i jako zastępca ds. medycznych NZOZ. Posiada dyplom MBA dla kadry medycznej zdobyty w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl